

Grand Theft Auto V / Enhanced / Hasznos tudnivalók /
A Grand Theft Auto V Enhanced PC beállításainak optimalizálása
2025. március 4-én PC platformra is elérhetővé váltak a PlayStation 5 és Xbox Series X|S fejlesztések és tartalmak a Grand Theft Auto V-ben, amivel számos új grafikai fejlesztés és beállítási lehetőség érkezett a GTAV Enhanced-be.
Ebben az útmutatóban részletesen elemezzük az összes olyan beállítási lehetőséget, ami elérhető a GTAV Enhanced-ben, és javaslatokat teszünk az erősebb és gyengébb konfigurációval rendelkező játékosok számára is. Ez az útmutató a Hungarian Rockstar Club saját tesztjeinek alapján, valamint számos forrás felhasználásával és az AI igénybevételével készült a lehető legátfogóbb magyarázatok érdekében.
Megjegyzés: Az útmutatóban szereplő javasolt beállítások az esetek nagy részében helyesek, de bizonyos specifikus konfigurációk esetén a teljesítmény változhat. A GTA Online-ban lévő FPS mértéke nagy mértékben függhet olyan egyéb tényezőktől, mint a Session mérete, az internetkapcsolat stabilitása és egyebek. Javasoljuk, hogy a lent ajánlott beállításokat szabd személyre úgy, hogy illeszkedjen a hardveredhez és egyéni preferenciáidhoz.
Javasolt korlátok figyelmen kívül hagyása (Ignore Suggested Limits)
Ez az opció figyelmen kívül hagyja az ajánlott videomemória-korlátokat, ami bizonyos esetekben alacsonyabb teljesítményhez vagy instabilitáshoz vezethet.
Beállítások: Off / On
A videomemória-korlát figyelmen kívül hagyása negatívan befolyásolhatja a teljesítményt vagy összeomlást okozhat, ezért javasolt kikapcsolva (Off) hagyni.
VIDEO
Játék szüneteltetése fókuszvesztéskor (Pause Game On Focus Loss)
Ez a beállítás szünetelteti a játékot, amikor az ablak elveszíti a fókuszt — például másik programra váltáskor.
Beállítások: Off / On
Döntsd el, hogy a játék szüneteljen-e fókuszvesztéskor. Bekapcsolása (On) opció hasznos lehet, ha megszakítod a játékot.
Kimeneti adapter (Output Adapter)
Válaszd ki azt a videokártyát, ami kezelni fogja a játékot.
Kimeneti monitor (Output Monitor)
Válaszd ki azt a monitort, amin a játék megjelenik.
Képernyő típusa (Screen Type)
Meghatározza a képernyő módját a játék megjelenítéséhez.
Beállítások: Teljes képernyő (Fullscreen) / Keret nélküli teljes képernyő (Borderless Fullscreen) / Ablakos teljes képernyő (Windowed Fullscreen) / Ablakos (Windowed)
Az újabb Windows-verziókban a keret nélküli teljes képernyő (Borderless Fullscreen) jó választás az Alt + Tab gyors váltásához akadozás nélkül. Amennyiben módosítani szeretnéd a felbontást vagy képfrissítési frekvenciát, maradj a teljes képernyős módban (Fullscreen). Bizonyos korábbi Windows-verziók nem megfelelően támogatják a keret nélküli teljes képernyős módot, így ebben az esetben szintén a teljes képernyős mód (Fullscreen) javasolt.
Felbontás (Resolution)
Állítsd be a játék képernyőfelbontását az optimális képminőség érdekében.
Képfrissítési frekvencia (Refresh Rate)
A monitor által másodpercenként megjeleníthető képkockák száma.
Képkockaszám-korlát (Frame Limit)
Korlátozza a játék által renderelt maximális FPS-t.
Beállítások: Off / 30-120
Javasolt kikapcsolva (Off) hagyni, amennyiben a monitorod támogatja a magasabb frissítési frekvenciát (például 120 Hz felett), valamint az NVIDIA Reflex engedélyezésekor.
Vertikális szinkronizáció (V-Sync)
Szinkronizálja a játék FPS értékét a monitor frissítési frekvenciájával, hogy csökkentse a képszakadást.
Beállítások: Off / Half / On
Ez az opció késleltetést okozhat, ezért javasolt kikapcsolni.
NVIDIA Reflex
Csökkenti a késleltetést az input válaszidő optimalizálásával.
Beállítások: Off / On / On + Boost
Bekapcsolása javasolt, amennyiben a videokártya kihasználtsága eléri a 98-99%-ot. Amennyiben például 80%-os a kihasználtság, ez az opció nem jár semmilyen előnnyel, a teljesítménykorlát (Bottleneck) hiánya miatt. Az On + Boost opciót olyan helyzetekben javasolt, amikor a processzor korlátozza a teljesítményt (például gyengébb hardver esetében).
PRESETS
Grafikai beállítás (Graphics Preset)
A játék grafikai beállításait előre meghatározott konfigurációk alapján állítja be.
Beállítások: Minimum / High / Very High
Ezen opció használata nem bír jelentőséggel, mert a későbbi beállítások módosításával az egyéni (Custom) opció fog megjelenni.
RAY TRACING
Sugárkövetés engedélyezése (Enable Ray Tracing)
Aktiválja a sugárkövetés renderelési technológiát (Ray Tracing) a valósághűbb megvilágítás, tükröződések és árnyékok érdekében.
Beállítások: Off / On
Szignifikánsan megnöveli a játék minőségét és valósághűségét, de nagyban csökkenti a teljesítményt. Erősebb konfigurációkhoz lett tervezve, így gyengébb hardverek esetében mindenképpen javasolt kikapcsolt (Off) állapotban hagyni.
Sugárkövetett árnyékok (Ray Traced Shadows)
Valósághű megvilágítási és árnyékeffekteket szimulál a sugárkövetési technológia segítségével.
Beállítások: Off / High / Very High / Ultra
Szignifikánsan megnöveli a játékban lévő árnyékok minőségét és valósághűségét, de csökkenti a teljesítményt. Erősebb konfigurációkhoz lett tervezve, így gyengébb hardverek esetében mindenképpen javasolt kikapcsolt (Off) állapotban hagyni. A Very High opció biztosítja a legjobb teljesítményt amellett, hogy alig észrevehető a különbség az Ultra beállításhoz képest.
Sugárkövetett tükröződések (Ray Traced Reflections)
A sugárkövetési technológia segítségével valósághűbb tükröződéseket hoz létre.
Beállítások: Off / High / Very High / Ultra
Szignifikánsan megnöveli a játékban lévő tükröződések minőségét és valósághűségét, de csökkenti a teljesítményt. Erősebb konfigurációkhoz lett tervezve, így gyengébb hardverek esetében mindenképpen javasolt kikapcsolt (Off) állapotban hagyni. A Very High opció biztosítja a legjobb teljesítményt amellett, hogy alig észrevehető a különbség az Ultra beállításhoz képest.
Sugárkövetett globális megvilágítás (Ray Traced Global Illumination)
Nagy mértékben javítja a játékban lévő megvilágítást azáltal, hogy szimulálja a közvetett fényt, amely visszaverődik a felületekről.
Beállítások: Off / High / Very High / Ultra
Szignifikánsan megnöveli a játékban lévő megvilágítás minőségét és valósághűségét, de csökkenti a teljesítményt. Erősebb konfigurációkhoz lett tervezve, így gyengébb hardverek esetében mindenképpen javasolt kikapcsolt (Off) állapotban hagyni. A Very High opció biztosítja a legjobb teljesítményt amellett, hogy alig észrevehető a különbség az Ultra beállításhoz képest.
Sugárkövetett környezeti árnyékolás (Ray Traced Ambient Occlusion)
Szimulálja, hogyan lép kölcsönhatásba a fény az objektumokkal egy adott jelenetben, különösen a sarkokban és résekben.
Beállítások: Off / High / Very High / Ultra
Szignifikánsan megnöveli a játékban lévő környezeti árnyékolás minőségét és valósághűségét, de nagy mértékben csökkenti a teljesítményt. Kifejezetten erős konfigurációkhoz lett tervezve, így gyengébb hardverek esetében mindenképpen javasolt kikapcsolt (Off) állapotban hagyni. A Very High opció biztosítja a legjobb teljesítményt amellett, hogy alig észrevehető a különbség az Ultra beállításhoz képest. A játékban elérhető Ray Tracing opciók közül ez csökkentheti legnagyobb mértékben a teljesítményt.
Sugárkövetett jelenet határoló térfogat hierarchia minőség (Ray Tracing Scene BVH Quality)
Szabályozza a sugárkövetés határoló térfogat hierarchiájának minőségét a jobb pontosság érdekében. A BVH (Bounding Volume Hierarchy) egy adatstruktúra, ami egy adott jelenet objektumait határoló térfogatokba rendezi. Ez lehetővé teszi, hogy a sugárkövetés gyorsabban és pontosabban kiszámítsa, mely objektumokat érinti a fény.
Beállítások: High / Very High
Szignifikánsan megnöveli a játékban lévő sugárkövetés minőségét és valósághűségét, de rendkívül nagy mértékben csökkenti a teljesítményt. Kifejezetten erős konfigurációkhoz lett tervezve, így gyengébb hardverek esetében mindenképpen javasolt a legalacsonyabb (High) állapotban hagyni. Ez a beállítás hatással van az összes sugárkövetési opció minőségére, pontosságára és teljesítményigényére.
FRAME SCALING
Képkocka skálázás (Frame Scaling)
Beállítja a képkockák teljesítményének skálázását.
Beállítások: Off / NVIDIA DLSS / AMD FSR 3 / AMD FSR 1 / Sampling
Rendkívül nagy különbségeket mutatnak az egyes lehetőségek az erőforrás igény tekintetében. Amennyiben a videokártya támogatja, erősen javasolt az NVIDIA DLSS / AMD FSR 3 használata a legjobb optimalizáció érdekében.
NVIDIA DLSS minősége (NVIDIA DLSS Quality)
Beállítja az NVIDIA DLSS szolgáltatás minőségét. Ez a legmodernebb skálázási módszer az AMD FSR 3 mellett. Kizárólag az NVIDIA DLSS Frame Scaling beállítás mellett érhető el.
Beállítások: Performance / Balanced / Quality / DLAA
Erős hardver esetén mindenképpen a DLAA opció használata javasolt a legmagasabb minőség elérése érdekében. Erőforrás igényét tekintve ez a legmagasabb, gyengébb specifikációk esetén a Balanced vagy Quality beállítások használata javasolt az elérhető VRAM függvényében.
AMD FSR 3 minősége (AMD FSR 3 Quality)
Beállítja az AMD FSR 3 szolgáltatás minőségét. Ez a legmodernebb skálázási módszer az NVIDIA DLSS mellett. Kizárólag az AMD FSR 3 Frame Scaling beállítás mellett érhető el.
Beállítások: Performance / Balanced / Quality / Native AA
Erős hardver esetén mindenképpen a Native AA opció használata javasolt a legmagasabb minőség elérése érdekében. Erőforrás igényét tekintve ez a legmagasabb, gyengébb specifikációk esetén a Balanced vagy Quality beállítások használata javasolt az elérhető VRAM függvényében.
AMD FSR 1 minősége (AMD FSR 1 Quality)
Beállítja az AMD FSR 1 szolgáltatás minőségét. Kizárólag az AMD FSR 1 Frame Scaling beállítás mellett érhető el.
Beállítások: Performance / Balanced / Quality / Ultra Quality
Erős hardver esetén mindenképpen az Ultra Quality opció használata javasolt a legmagasabb minőség elérése érdekében. Erőforrás igényét tekintve ez a legmagasabb, gyengébb specifikációk esetén a Balanced vagy Quality beállítások használata javasolt az elérhető VRAM függvényében. Erősen javasolt az NVIDIA DLSS vagy AMD FSR 3 használata ehelyett, amennyiben elérhető.
Felbontás skálázás (Resolution Scaler):
A felbontást teljesítményoptimalizálás céljából skálázza, vizuális minőségvesztés nélkül. Kizárólag a Sampling Frame Scaling beállítás mellett érhető el.
Beállítások: 1/2 (x0.500) / 2/3 (x0.667) / 3/4 (x0.750) / 5/6 (x0.834) / 5/4 (x1.250) / 3/2 (x1.500) / 7/4 (x1.750) / 2/1 (x2.000) / 5/2 (x2.500)
Egyéni preferencia szerint használható. Bekapcsolásával szignifikánsan csökkenhet a teljesítmény, a maximális, 5/2 (x2.500) beállítás mellett akár 40%-os erőforrás igény növekedés is előfordulhat. Erősen javasolt az NVIDIA DLSS vagy AMD FSR 3 használata ehelyett, amennyiben elérhető.
Élsimítás (Anti-Aliasing)
Csökkenti a recés éleket azáltal, hogy simábbá teszi a képet. Kizárólag az Enable Ray Tracing és a Frame Scaling kikapcsolása esetén érhető el.
Beállítások: Off / FXAA / TAA
Javasolt a TAA használata a jobb élsimítás érdekében. A TAA automatikusan bekapcsol, amennyiben aktív valamelyik felskálázási módszer (például NVIDIA DLSS / AMD FSR 3) vagy Ray Tracing opció. Ezen beállítás nem igényel sok erőforrást, ellenben gyengébb videokártya használatakor javasolt az FXAA használata.
Élesség (Sharpness)
Szabályozza a kép élességének szintjét.
Beállítások: Személyes preferencia az alkalmazott felskálázási módszer alapján. Ennek mértékét javasolt nagyjából 75%-on tartani.
QUALITY
Shader minőség (Shader Quality)
Meghatározza a játék shadereinek (például anyagok és effektek) összetettségét.
Beállítások: Normal / High / Very High
A Normal opció használata mellett letiltásra kerül az anizotropikus szűrés (Anisotropic Filtering — egy olyan textúraszűrési technika, amely javítja a textúrák megjelenését, különösen akkor, ha azok éles szögből vagy távolról láthatóak), ami helyett bilineáris szűrést alkalmaz a játék, míg High beállításnál a mélységi leképzés kerül tiltásra (Parallax Mapping — egy olyan grafikai megoldás, amely a textúrák felületének mélységét és részletezettségét növeli, miközben valósághűbb megjelenést biztosít), ezért erősen javasolt a Very High opció használata.
Textúra minőség (Texture Quality)
Beállítja a játékban lévő textúrák felbontását.
Beállítások: Normal / High / Very High
Az elérhető VRAM függvényében javasolt a lehető legmagasabb (optimálisan Very High) opció kiválasztása. Ez a beállítás bár rendkívül erőforrás igényes, szignifikáns hatással van a játékban megjelenő minden textúrára.
Anizotropikus szűrés (Anisotropic Filtering)
Javítja a textúrák megjelenését, különösen akkor, ha azok éles szögből vagy távolról láthatóak.
Beállítások: Off / X2 / X4 / X8 / X16
Tekintettel a beállítások közötti minimális erőforrás igény különbségre, erősen javasolt a X16 opció használata. Mérések alapján nem számottevő a teljesítménycsökkenés az alacsonyabb opciókhoz képest.
Részecskék minősége (Particles Quality)
Meghatározza a részecskehatások, például a füst vagy tűz vizuális minőségét.
Beállítások: Normal / High / Very High / Ultra
Az Ultra opció használata javasolt a teljesítménycsökkenés ellenére is, mert kizárólag ennél a beállításnál jelennek meg az Enhanced verzióval debütált új, továbbfejlesztett részecskék. A Normal, High és Very High beállítások mellett a Legacy verzióból ismert részecskéket használja a játék.
Tesszelláció (Tesselation)
Növeli a 3D objektumok részletességét és valósághűségét több geometria (poligon) hozzáadásával.
Beállítások: Off / Normal / High / Very High
A minimális teljesítménycsökkenésnek köszönhetően a Very High opció használata javasolt.
Víz minősége (Water Quality)
Meghatározza, hogyan jelennek meg a vízhatások, például a tükröződések és hullámok.
Beállítások: Normal / High / Very High / Ultra
A legnagyobb valósághűség elérése érdekében, valamint az eggyel gyengébb beállításhoz képest minimális teljesítménycsökkenésnek köszönhetően az Ultra opció javasolt. A GTA Online használatakor Ultra beállítás mellett jelentősebben csökkenhet az FPS, ezért gyengébb hardverek esetén ilyenkor javasolt a High beállítás használata.
Fű minősége (Grass Quality)
Szabályozza a fű részletességének és összetettségének szintjét.
Beállítások: Normal / High / Very High / Ultra
Szignifikáns hatással van a teljesítményre. Erősebb konfiguráció esetén a Very High, gyengébb konfigurációnál a High opció használata javasolt. Normal beállításnál látványosan csökken a minőség, az Ultra használata pedig amellett, hogy rendkívül erőforrás igényes, nem mutat érdemi különbséget a Very High beállításhoz képest.
LIGHTING
Világítás minősége (Lighting Quality)
Szabályozza a világítási rendszer vizuális minőségét.
Beállítások: Normal / High / Very High / Ultra
Az Ultra opció használata javasolt, köszönhetően a minimális teljesítménycsökkenésnek a Normal beállításhoz képest. Ez a beállítás — szándékosan vagy egy hibának köszönhetően — nem mutat szinte semmilyen minőségbeli különbséget a Normal és Ultra opciók között.
Tükröződés minősége (Reflection Quality)
Javítja a tükröződő felületek, például a víz, az üveg vagy az autókarosszéria minőségét és valósághűségét.
Beállítások: Normal / High / Very High / Ultra
Erőforrás igénye változó. Normal, High és Very High szinteken néhány százalékos FPS különbség tapasztalható, míg Ultra opció esetén a csökkenés meghaladhatja a 10%-ot is. Erős hardver esetén Ultra, gyengébb konfigurációnál a Very High opció használata javasolt — tapasztalatok alapján az utóbbi tökéletes megoldást jelent a minőség és teljesítmény kiegyensúlyozására.
Árnyékok minősége (Shadow Quality)
Növeli az árnyékok részletességét és élességét.
Beállítások: Normal / High / Very High
Erőforrás igénye változó. Normal és High szinteken néhány százalékos FPS különbség tapasztalható, míg Very High opció esetén a csökkenés jelentősebb. Erős hardver esetén Very High, gyengébb konfigurációnál a High opció használata javasolt — tapasztalatok alapján az utóbbi tökéletes megoldást jelent a minőség és teljesítmény kiegyensúlyozására.
Lágy árnyékok (Soft Shadows)
Lágyabb, természetesebb megjelenésű árnyékokat tesz lehetővé. Kizárólag a Ray Traced Shadows beállítás kikapcsolása esetén érhető el.
Beállítások: Sharp / Soft / Softer / Softest
Erőforrás igénye változó. Sharp, Soft és Softer szinteken néhány százalékos FPS különbség tapasztalható, míg Softest opció esetén a csökkenés meghaladhatja a 10%-ot. Ezen beállítások egyéni preferenciáktól függnek — Sharp használata mellett részletes és éles, de kevésbé valósághű árnyékok jelennek meg, Soft és Softer használatakor az árnyékok élessége csökken, valósághűségük nő, míg Softest beállítás esetén bár a legélethűbb árnyékok jelennek meg, ezek a leglágyabbak és legéletlenebbek. Erős hardver esetén Softest, gyengébb konfigurációnál a Sharp vagy Soft opció használata javasolt, az egyéni preferenciáktól függően.
Megjegyzés: A magas felbontású árnyékok (High Resolution Shadows) kizárólag a Softest opció használatakor érhetőek el, ellenben a kettő együttes használatakor akár 15-20%-kal is csökkenhet az FPS bizonyos helyzetekben. Ezen beállítások használata kizárólag erős konfiguráció esetén javasolt.
Hosszú árnyékok (Long Shadows)
Aktiválja a hosszabb, elnyúló árnyékokat a napszak vagy a megvilágítás függvényében.
Beállítások: Off / On
Be- vagy kikapcsolása, valamint értéke egyéni preferenciáktól függ. Tapasztalatok alapján teljesítménybeli különbség nem tapasztalható az egyes opciók között. Valósághűségét tekintve javasolt bekapcsolni ezt a beállítást, értékét pedig 75-100% közé helyezni.
Nagy felbontású árnyékok (High Resolution Shadows)
Növeli az árnyékok felbontását, így finomabb részleteket biztosít.
Beállítások: Off / On
Kizárólag a Softest Soft Shadows beállítás esetén érhető el. Rendkívül erőforrás igényes beállítás, bekapcsolva akár 15%-os FPS csökkenés is előfordulhat bizonyos helyzetekben. Erős hardver esetén bekapcsolható, míg gyengébb konfigurációnál mindenképpen javasolt kikapcsolt állapotban tartani. Tapasztalatok alapján nincsen jelentős minőségjavulás a megnövekedett erőforrás igény ellenére sem.
Hosszú árnyékok távolsága (Extended Shadow Distance)
Növeli a távolságot, amelyen az árnyékok megjelennek.
Beállítások: Beállítása egyéni preferenciáktól függ. Javasolt ezt az értéket 75% körül tartani a legvalósághűbb élmény érdekében.
POST FX
Utófeldolgozás (Post FX)
További utófeldolgozási effekteket alkalmaz, mint például színkorrekció, fényudvar és egyebek. Magasabb beállítások esetén nő az elmosódás mértéke kameramozgás közben.
Beállítások: Normal / High / Very High / Ultra
Egyéni preferenciák alapján. Erőforrás igényét tekintve az egyes lehetőségek közötti különbség nem számottevő az Ultra beállítást leszámítva. Tapasztalatok alapján a Very High opció használata javasolt a kiegyensúlyozott játékélmény és a legvalósághűbb vizuális élmény elérése érdekében. Az elmosódásokat nem kedvelők, valamint a gyenge hardverrel rendelkezők számára javasolt a Normal beállítás használata.
Játékon belüli mélységélesség-effektek (In-Game Depth Of Field Effects)
Homályosító hatást ad a fókuszterületen kívüli objektumokra.
Beállítások: Off / Normal / High
Egyéni preferenciák alapján. Erőforrás igényét tekintve nincsen számottevő különbség az egyes beállítások között. A tiszta vizuális élményt kedvelők számára javasolt kikapcsolt (Off) állapotban hagyni, ellenkező esetben a High opció a legelőnyösebb.
Mozgáselmosódás erőssége (Motion Blur Strength)
Mozgáselmosódást alkalmaz gyors mozgások során.
Beállítások: Egyéni preferenciák alapján. Erőforrás igényét tekintve semmilyen különbség nincsen az egyes beállítások között. A tiszta vizuális élményt kedvelők számára javasolt 0%-on tartani, ellenkező esetben ezt az értéket 50%-on érdemes hagyni.
Környezeti takarás (Ambient Occlusion)
Szimulálja, hogyan lép kölcsönhatásba a fény az objektumokkal és sarkokkal. Kizárólag az Enable Ray Tracing beállítás kikapcsolása esetén érhető el.
Beállítások: Off / HBAO / SSDO
Erőforrás igénye közepes. Tekintettel arra, hogy ez a beállítás kizárólag a Ray Tracing szolgáltatások kikapcsolásával érhető el (ami csak gyengébb hardverek esetében előnyös), a javasolt beállítás a HBAO, ami tökéletes egyensúlyt teremt a minőség és teljesítmény között.
SCENE
Népsűrűség (Population Density)
Szabályozza a járókelők (NPC) számát Freemode-ban.
Beállítások: Egyéni preferenciák alapján. Az egyes értékek között nem mutatható számottevő teljesítménybeli különbség. A legvalósághűbb játékélmény érdekében javasolt ezt az értéket maximálisra állítani.
Népsűrűség változatossága (Population Variety)
Meghatározza, hogy mennyire változatosak a járókelők (NPC) Freemode-ban.
Beállítások: Egyéni preferenciák alapján. Az egyes értékek között nem mutatható számottevő teljesítménybeli különbség. A legvalósághűbb játékélmény érdekében javasolt ezt az értéket maximálisra állítani.
Távolságskálázás (Distance Scaling)
Szabályozza, hogy a világ mennyi részlete jelenik meg távolról.
Beállítások: Egyéni preferenciák alapján. Erőforrás igényét tekintve a GTA Online-ban jelentős teljesítménycsökkenés tapasztalható bizonyos esetekben, például robbanások, erős forgalom és füves területek esetén. Erős hardver esetén javasolt ezt az értéket 75% felett tartani, ellenkező esetben a megfelelő érték nagyjából 50%.
Magas részletességű adatfolyam repülés közben (High Detail Streaming While Flying)
Szabályozza, hogy mennyi részlet töltődik be repülés vagy gyors mozgás közben.
Beállítások: Off / On
Javasolt ezt az opciót bekapcsolni, mert minimális teljesítménycsökkenés mellett nagy mértékben csökken a hirtelen megjelenő objektumok száma (Pop-in).
Kiterjesztett távolságskálázás (Extended Distance Scaling)
Növeli a távoli objektumok és terep megjelenítési távolságát.
Beállítások: Erőforrás igényét tekintve a GTA Online-ban jelentős teljesítménycsökkenés tapasztalható bizonyos esetekben, például robbanások, erős forgalom és füves területek esetén. Erős hardver esetén javasolt ezt az értéket 75% körül tartani, ellenkező esetben a megfelelő érték nagyjából 50%.
Alapértelmezett beállítások visszaállítása (Restore Defaults)
Segítségével visszaállíthatók a játék alapértelmezett beállításai.
Amennyiben további kérdésed van, keress fel minket ide kattintva!